Projekt BAKCYL

W dniach 7 - 18 marca 2016 r. uczniowie klas trzecich w ramach realizacji przedmiotu wiedza o społeczeństwie uczestniczyli w Projekcie Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży o nazwie BAKCYL.

Projekt ma na celu podniesienie poziomu wiedzy finansowej młodego pokolenia Polaków. Przygotował go Warszawski Instytut Bankowości (WIB). Trenerami -wolontariuszami są pracownicy banków, którzy podczas lekcji w szkołach przybliżają młodzieży zasady praktycznej bankowości, świadomego decydowania o swoich finansach oraz przyszłej kondycji ekonomicznej kraju.

Każda klasa uczestniczyła w trzech lekcjach: "Pożyczaj z głową", "Finanse na całe życie", "Mądre inwestowanie". Uczniowie uznali udział w zajęciach, sposób prowadzenia zajęć i przekazywania wiedzy za bardzo interesujący.

Maria Wytrykowska, nauczyciel wos